Antalya cinsel hayatı ile cinsel yaşam içerisinde evlilik çatışmaları bazı zamanlarda eşlerin önünde büyük bir problem olup, çözülmez hale gelebilmektedir. Bu sorunun çözülebilmesi için sorunun temel kaynağına inilmesi bireyler adına oldukça önemli olacaktır.

Cinsel Yaşamdaki Evlilik Çatışmaları

Kadınlarda ve erkeklerde evlilik çatışmaları, ilişki problemine ve cinsel arzu isteksizliğine neden olabilir. Bilhassa kırgınlık, öfke, kızgınlık duyguları eş ile hazın paylaşma arzusunu azaltmaktadır.

Cinsel Yaşamdaki Evlilik Çatışmalarının Sebepleri

Kimi zaman evlilik problemleri, anksiyete bozukluğu ve depresyona sebebiyet vermektedir. Bu nedenle cinsel isteğinde azaldığı belirtilmelidir. Karı koca arasındaki belli geçimsizlikler, kızgınlık ve öfke var ise bununla beraber bu problemler çözülemiyor ise, eşlerin herhangi birinde cinsel isteksizlik ortaya çıkabilir. Bu da cinsellikte evlilik çatışmasına yol açar. Birden fazla eş için cinsellikte genel uyum, sevgi oldukça sıkı bir ilişki çerçevesindedir. Bununla beraber herhangi bir konuda çıkan uyumsuzluk diğer konulara da yansıyacaktır. Eşlerden birinin diğerine karşı alakası kaybolmuş ise ya da gücenmiş ise, tatmin bir cinsel ilişkinin genel olarak sürdürülemeyeceği söylenebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*