Mutlu beraberliklerin anahtarı olarak kabul edilen cinsel sağlık aynı zamanda uzun süreli evliliklerin de de sırları olarak kabul ediliyor. Belli başlı sorunlarla karşılaşıldığında dair atılacak adımlar ve alınacak kararlar sağlıklı bir şekilde cinselliğin yaşanmasını olanaklı hale getirmektedir.

Çiftler Birbirleriyle Diyalog Kurmayı Bilmeli

Hem mutlu hem de sağlıklı bir cinsel hayat için çiftlerin birbirleriyle sürekli olarak diyalog halinde olmaları gerekiyor. Bu noktada herhangi bir sırrın kalmaması ve her şeyin paylaşıma açık hale getirilmesi son derece önemli. Yapılan araştırmalar birbirinden bir şeyler saklayan çiftlerin mutsuz oldukları yönünde ortak görüş bildirmektedir. Kadıköy escort.

Büyük Sorunlarda Profesyonel Yardım Alınmalı

Günümüzde cinsellik alanında hizmet veren birçok profesyonel kurum ve uzman hekim var. Çiftlerin boşanma ve birbirinden soğuma noktalarında bir cinsellik terapisti ile çift halinde görüşmesi çözülmez görünen birçok problemin ortadan kalkmasına zemin hazırlıyor.

Şüpheli İlişkilerde Korunma Yöntemleri İhmal Edilmemeli

Hem cinsel rahatsızlıklara gark olmamak hem de sağlıklı bir hayat sürmek için cinsel ilişkilerde korunma yöntemlerinden biri tercih edilmelidir. Erkekler ve kadınlar için ayrı ayrı korunma yöntemleri çeşitlilik arz ediyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*